Residencial Lebon Vivant
| Wi-Fi | Simbassäng Utomhusbassäng | Privat strand Strand |
| Mat/Dryck Snackbar vid poolen | Rökning förbjuden Rökfria rum | Luftkonditionering |
| Husdjur Husdjur tillåtna |
Lägenheten Residencial Lebon Vivant Arraial do Cabo, som ligger ungefär 20 minuters gångavstånd från Oceanografiska museet, ger tillgång till en rad turistattraktioner i området.
Den här lägenheten ligger inom 25 minuters promenad från Praia dos Anjos-stranden. Arraial do Cabos centrum kan nås på 10 minuters promenad. Kyrkan Nossa Senhora dos Remédios ligger mindre än 1 km bort.
Det tar 15 minuter med bil att nå flygplatsen Cabo Frio.
- Lokala sevärdheter
- Obelisco Américo Vespúcio550 m
- Praça Martiniano Teixeira550 m
- Guarani Square550 m
- Grande Beach700 m
- Portico de Arraial do Cabo700 m
- Mirante da Boa Vista300 m
- Lago do Amor650 m
- Hermes Barcellos offentliga park750 m
- I9600 m
- First Baptist Church of Arraial do Cabo700 m
- Flygplatser
- Cabo Frio Flygplats11 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Wi-Fi
- Parkering
- Husdjur tillåtna
Mat och drycker
- Snackbar vid poolen
Aktiviteter och avkoppling
- Utomhusbassäng
- Strand
- Solsängar
- Trädgård
- Grill faciliteter
På rummet
- Luftkonditionering
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Hur långt är Cabo Frio från lägenheten Residencial Lebon Vivant?
Flygplatsen Cabo Frio och lägenheten Residencial Lebon Vivant ligger 15 km från varandra. - ❓
Har lägenheten Residencial Lebon Vivant ett kök?
Ja, lägenheten Residencial Lebon Vivant har ett utrustat kök. - ❓
Vad är lägenheten Residencial Lebon Vivants storlek?
Lägenheten Residencial Lebon Vivants yta är 60 kvadratmeter. - ❓
Har lägenheten Residencial Lebon Vivant en pool på plats?
Lägenheten Residencial Lebon Vivant har en privat pool.